Brusel, Belgie
27. září 2013
Úřad pro lidská práva Mezinárodní scientologické církve a Scientologické církve pro Evropu spolusponzorují program sdružující mládež z 30 národů ve jménu lidských práv.
Čtyřicet mladých delegátů napochodovalo 6. září do Mezinárodního auditoria v Bruselu s vlajkami vysoko nad hlavou na slavnostní zahájení 10. ročníku Summitu lidských práv mezinárodní organizace Mládež za lidská práva.
Mezinárodní scientologická církev pomáhala organizovat summit spolu s organizací Scientologické církve pro Evropu, která sídlí v Bruselu a v neděli 8. září, poslední den programu, pořádala Mezináboženskou konferenci pro mír.
Tchaj-wanský prezident Ying-Jiou Ma udal tón summitu se zprávou prezentovanou tchaj-wanským zástupcem organizace Mládež za lidská práva Tchaj-wan, Simonem Hsu: „Je mým upřímným přáním, aby nám tato významná událost umožnila podpořit rozvoj lidských práv na celém světě, podporovat vzdělání o právním státu mezi mladší generací a posílit mechanismy ochrany lidských práv. Na základě toho můžeme společně přispět k respektování lidské důstojnosti a hodnot.“
Summit svedl dohromady mladé muže a ženy 30 národností vybraných ze stovek žadatelů kvůli svým úspěchům v oblasti lidských práv.
Přijeli z Albánie, Austrálie, Bangladéše, Belgie, Dánska, Ekvádoru, Francie, Indie, Indonésie, Itálie, Japonska, Jižní Afriky, Kamerunu, Kanady, Konga, Libérie, Mexika, Německa, atd