Dvanácté pravidlo pro šťastný život z knihy Cesta ke štěstí od humanisty L. Ron Hubbarda

12-1. Dbejte o svůj zevnějšek. Mnohé lidi, kteří se na sebe nemusí celý den koukat, někdy ani nenapadne, že tvoří část scenérie a vzhledu ostatních. A někteří si neuvědomují, že je ostatní posuzují podle jejich vnějšího vzhledu.
Šaty mohou být drahé, mýdlo a jiné toaletní potřeby se dají ale získat lehce. Někdy je těžké najít správnou techniku, ale dá se vyvinout.
V některých společnostech, které mají tendenci k barbarství nebo úpadku, může být dokonce moderní procházet se jako veřejná poskvrna. Ve skutečnosti je to ale známka nedostatečné sebeúcty.
Když člověk pracuje nebo sportuje, může se značně ušpinit. To ale nevylučuje, aby se potom umyl. A například v Evropě a v Anglii si někteří pracovníci udržují svůj dobrý vzhled i během práce. I někteří špičkoví sportovci vypadají dobře, i když jsou úplně zpocení.
Prostředí, které je zohaveno lidmi, kteří o sebe nedbají, může mít skrytý; depresivní vliv na vaši vlastní morálku.
Povzbuďte lidi ve vašem okolí, aby dobře vypadali, tím, že jim budete skládat poklony, když budou vypadat pěkně, nebo jim dokonce vlídně pomůžete s jejich problémy, když nevypadají dobře. To může posílit jejich sebeúctu a také morálku.