Mexiko
25. října 2013
Národní scientologická organizace Mexika se spojuje s ostatními členy Církve za mír k desetidenní oslavě míru
Mezinárodní den míru 2013 byl vyvrcholením série akcí „10 dní pro mír a lidská práva“, které pořádaly Církve pro mír, sdružení náboženství pracující společně na spravedlnosti a důstojnosti v Mexiku.
Deset dní pro mír bylo zahájeno 12. září tiskovou konferencí a následovaly denní aktivity prosazující společnou práci náboženství.
V závěru se na Mezinárodní den míru konal modlitební den na Plaza de Santo Domingo, kde 80 členů různých náboženství představilo aspekty své víry a kultury. Ty zahrnovaly tradiční mexické jídlo, katolické písně, modlitby za mír muslimské komunity v Mexiku ALHKMA a komunity Shalom baptistické církve, písně z Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny, a čtení Vyznání víry Scientologické církve.
Scientologičtí dobrovolníci byli po ruce na pomoc dětem, aby mohly zanechat své osobní poselství míru na velké výstavě, a zvali přítomné, aby podepsali petici za všeobecnou výuku o lidských právech.
V rámci těchto 10 dnů událostí pořádala Národní scientologická organizace Mexika 17. září konferenci „Důležitost lidských práv v procesu budování míru“, kterou uváděl Raúl Arias, výkonný ředitel Mládeže za lidská práva Mexiko.
Deset dní za mír a lidská práva zahrnovalo také následující prezentace:
• Transformační teologie v Luteránském centru od Mexické asociace pro transformaci ve