| Los Angeles, Kalifornie, USA • 24. prosince 2013 |
Nová scientologická brožura popisuje, jak 600 Dobrovolných duchovních, kteří pomáhali po tsunami v roce 2004, změnili vývoj tohoto hnutí.

Svátky navozují představu domova, rodiny a dobré pohody. Ale více než 600 Scientologických dobrovolných duchovních, kteří šli v roce 2004 pomáhat po tsunami, to vyvolává vzpomínky na neštěstí, katastrofu, beznaděj a jak do toho všeho vnesli nějakou naději.
Bylo to den po vánocích, kdy 30 metrů vysoká vodní masa udeřila na města a vesnice na pobřeží Indonésie, východní Indie, Thajska a Srí Lanky, přičemž přišlo o život více jak 230.000 lidí
Během několika dní dorazilo na místo více jak 600 scientologů z 28 různých národů, kteří v konečném důsledku pomohli 300.000 lidí. Jejich práce sloužila jako vzorový model pro organizaci a řízení operací při dalších velkých katastrofách, kde scientologové pomáhali.
Původní jednotky dobrovolníků pomáhali policii, armádě a záchranářům znovunastolit pořádek a zklidnit všechen ten zmatek. Pustili se do jakékoli práce, jež byla právě potřeba – distribuce jídla a zásob, organizace příbytků, pomoc v nemocnicích a dokonce asistovali při tak děsivé činnosti jakou byla identifikace mrtvých.
Jakmile byla největší krize zažehnána, začali Dobrovolní duchovní poskytovat pomoc bezpočtu obětí, aby jim pomohli ulehčit jejich trauma.
Vzhledem k tomu, že stovky tisíců lidí bylo pohřešováno a zemřelo, tak téměř k