Až několik tisíc korun ročně ušetří za elektrickou energii odběratelé společnosti Energie2, a. s., Praha. Od 1. ledna 2014 tento dodavatel sníží ceny silové elektřiny o 11 až 16 procent, v závislosti od jednotlivých produktů. Společnost Energie2 tak nadále zůstane i v novém roce levnější, než dominantní dodavatel elektřiny ČEZ, který jako první oznámil snížení cen. Informoval o tom ředitel Energie2, a. s., Praha Dávid Vlnka.
,,Výslední ceny elektřiny pro zákazníky budou rozhodně příznivé a v průměru nižší, než nové ceny dominantních dodavatelů na jednotlivých distribučních územích. I dosud jsme byli levnější a rozdíl v cenách ve prospěch zákazníků si chceme zachovat i v budoucnu. Naše cena za silovou elektřinu tvoří jen zhruba polovinu konečné ceny na faktuře, zbytek jsou poplatky za distribuci elektřiny, nebo příspěvek na obnovitelné zdroje energie, kde stanovuje platby Energetický regulační úřad. I tyto platby však v novém roce poklesnou a tak se zákazníci můžou těšit z nižších koncových cen,“ konstatoval D.Vlnka.
Dodal, že snížení cen umožnil Energii2 příznivý vývoj cen silové energie na burzách. ,,Dodavatel zemního plynu a elektřiny – společnost Energie2, a. s., Praha nabízí novým i stálým zákazníkům dlouhodobě výhodné ceny obou těchto komodit. Sleduje přitom cenovou politiku dodávek zemního plynu a elektřiny tak, aby byla dlouhodobě levnější než tradiční distributoři na daném území.