Scientologičtí Dobrovolní duchovní vedli seminář v obci Wobulenzi ve střední Ugandě.
Asi 57 km severně od Kampaly v okrese Luwero ve střední Ugandě, Scientologičtí Dobrovolní duchovní naučili vesničany z Wobulenzi důležitou lekci o řešení konfliktů.
Mezi 900 vesničany byl i předseda městské rady a místní učitelé, kteří se zúčastnili programu prováděného týmem Dobrovolných duchovních z Kampaly.

Předmětem programu bylo Jak řešit konflikty a tato technologie byla vyvinuta podle autora, humanitáře a zakladatele Scientologie L. Rona Hubbarda. Jak řešit konflikty je jedno z 19 témat ze Scientologické příručky, která je k dispozici bezplatně jako on-line kurz na webových stránkách Scientologie a na stránkách Scientologických Dobrovolných duchovních.

Ve skutečnosti, vůdce skupiny, Pehaiah Paul M. Teba, se dozvěděl o programu v roce 2007 na internetu, když se snažil najít řešení mnoha problémů, kterým lidé v jeho zemi čelí a to na webu Dobrovolných duchovních. Od té doby vedl stovky seminářů pro mnoho tisíců lidí na školách, v kostelech a vesnicích po celé Ugandě a sousedních zemích.

Asi 37 procent obyvatel Ugandy žije z méně než 1,25 dolarů na den, a roky občanských válek zdecimovaly celé části země.
Schopnost řešit konflikty měl význam v mnoha aspektech života vesničanů z Wobulenzi – od řešení zemědělských a pasteveckých sporů až k urovnání přátelství a manželství ohrožené zdánlivě neřešitelnými rozdíly.

" Na