Fotopast je praktický aparát, který má celou řadu možností využití. Lapit se do ní může jak zvíře, tak třeba člověk. Podívejme se, k čemu mohou fotopasti posloužit, jak vybrat ty správné a kde je zakoupit.

Sledujte zvěř a její pohyb
Fotopasti s oblibou využívají hlavně lesníci a myslivci, kteří s jejich pomocí sledují pohyb zvířat. Fotopasti velice rádi využívají rovněž ochránci zvířat, kteří registrují především ohrožené druhy zvířat a jejich případný návrat do přírody České republiky. S pomocí fotopastí jsme tak třeba zjistili, že se u nás opět daří rysům a že se v blízkosti Doks usadila vlčí rodinka.

"Fotopasti proti vandalům"
Fotopasti jsou velice populární i u majitelů nemovitostí, kteří s nimi chrání vlastní majetek. Fotopasti využívají také městští a obecní strážníci, kteří je instalují tam, kde byl často ničen obecní majetek.

Ideální fotopast a její výběr
Jestliže se ve výběru fotopasti moc nevyznáte, nechejte si radši poradit. Každý dobrý obchodník by vám měl umět poradit. My vám můžeme doporučit například fotopasti značky UO Vision. Ovšem to neznamená, že se mezi nimi objeví taková fotopast, která bude odpovídat zamýšlenému účelu. A kde takové fotopasti vůbec vybrat? Doporučit lze například internetový obchod Foto Málek, který se prodeji podobného sortimentu věnuje. Koupit zde ovšem můžete třeba také kamery do auta od značky CEL-TEC. K nákupu zde vás pak může přesvědčit třeba výborný servis nebo příznivé ceny.