Pordenone, Itálie
10. 10. 2013
Přinášejí pravdu o drogách na 41. ročník cyklojízdy Pordenone Pedala
Dobrovolníci ze Scientologické církve v Pordenone přinesli pravdu o drogách na 41. ročník zářijové cyklojízdy Pordenone Pedala (Pordenonské jízdy), padesátikilometrové jízdy jedním z nejkrásnějších údolí italských Alp. Cesta začala v Parco Galvani ve městě Pordenone a vedla na sever přes San Quirino a San Martino di Companga do Montereale Valcellina a zpět do Pordenone přes Marsure a Aviano.
Dobrovolníci oblečení do svých charakteristických tyrkysových triček Pravda o drogách byli mezi 5000 cyklistů, kteří se řadili na startovní čáře ve frontě na turné, zatímco jiní zřídili informační stánek v parku a rozdávali výtisky brožur Pravda o drogách a zvali účastníky, aby podepsali závazek žít bez drog.
Užívali si pozdně letní atmosféru a přátelství, ale základním cílem, který je přivedl na tuto akci, motivuje jejich činnosti protidrogové prevence po celý rok: Drogy představují vážný a důležitý problém ve městech po celé Itálii. Zpráva Mezinárodní strategie kontroly narkotik (INCSR) z roku 2013 uvádí: „Itálie je stále významným evropským tranzitním a spotřebitelským místem pro ilegální drogy.“ Zpráva uvádí jako nejčastěji používané kokain, syntetické drogy, hašiš a marihuanu.
Dobrovolníci z Pravdy o drogách jsou přesvědčeni, že nejlepší doba na zvládání zneužívání drog je před tím, než zneužívání začne – pomocí efektivní pr