Najväčším lákadlom pre Slovákov navštevujúcich Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) sú zachované diela najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča (1868-1947). Niektoré z nich sú zrekonštruované a plne funkčné, iné na svoju rekonštrukciu zatiaľ iba čakajú. Napriek tomu je o všetky veľký záujem a klienti sú ochotní niektoré z nich využívať hoci iba v obmedzenom režime. K nim patria aj Riečne a slnečné kúpele.

Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov k tomu poznamenáva: ,,Vzhľadom k minuloročnému záujmu klientov o Riečne a slnečné kúpele opäť počítame, že budú otvorené pre verejnosť počas júla a augusta. Ide o jedinečnú architektonickú pamiatku Dušana Jurkoviča z roku 1903, kde sú dodnes zachované unikátne drevené prezliekacie kabíny s pôvodným vybavením. Pri priaznivom počasí bude otvorené denne od 10 do 18 hod a areál bude možné využiť pre slnenie a relaxáciu. K dispozícii sú sprchy, ležadlá a stánok s občerstvením. Celodenné vstupné je 70 Kč (cca 2,6 eura), za poldenný vstup zaplatia návštevníci 40 Kč (1,5 eura). Hostia akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice majú zvýhodnené vstupné s 50% zľavou. Každý návštevník navyše dostane zadarmo fľašu minerálnej vody.“

Riečne a slnečné kúpele slúžili v minulosti nielen na slnenie, ale aj na kúpanie a boli napájané vodou z riečky Šťávnice. Boli prvým zariadením na území bývalého Československa, kde sa mohli muži a ženy slniť a kúpať spoločne.