Výprava dobré vůle po řece Amazonce scientologických Dobrovolných duchovních si připomíná sedm let služby. Skupina poskytla individuální pomoc více než dvěma stům tisícům lidí.Záplavy jsou v některých místech podél řeky Amazonky tak časté, že celé vesnice jsou postaveny na pilotách. Výprava dobré vůle scientologických Dobrovolných duchovních, která si letos připomíná sedmý rok služby, rychle pochopila, že dobrodružství cestování po této oblasti zahrnuje pomoc komunitám přežít přívalové deště, náhlé záplavy, sesuvy půdy, zemětřesení a další katastrofy. Sotva tým z Mexico City přijel v roce 2007 do peruánského deštného pralesa, aby připravil zahájení turné, udeřila katastrofa – zemětřesení o síle 8 stupňů zdecimovalo pobřeží ve středu země, přičemž se zřítilo 34 tisíc domů, byly zničeny hlavní dálnice a popadalo elektrické vedení.
Spěchali do pobřežního města Pisco, aby se připojili k Týmu reakcí na katastrofy scientologických Dobrovolných duchovních, který pracoval spolu s Národním systémem civilní obrany, agenturami OSN, Červeným křížem a armádou. Pomohli s pátracími a záchrannými akcemi, postavili a provozovali přístřešky, poskytovali jídlo, vodu a jiné nouzové zásoby a pomáhali přeživším překonat šok a trauma z události.
Dobrovolní duchovní se stali známými pro svoji „duchovní první pomoc“ – scientologické asisty, jedinečné techniky vyvinuté zakladatelem Scientologie L. Ronem Hubbardem.