Česko-slovenská vzájomnosť dostáva v Luhačoviciach atraktívnu náplň

V Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) sa bude v prvý septembrový týždeň konať ďalší z vrcholov tohtoročného kultúrneho leta. Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice pod záštitou veľvyslankyne ČR na Slovensku Livie Klausovej a veľvyslanca SR v Česku Petra Weissa pripravila v dňoch 4. – 6. 9. 2014 druhý ročník ,,Dní slovenskej kultúry.“ Zlatým klincom podujatia bude v sobotu 6. 9. 2014 koncert svetoznámeho tenoristu Štefana Margitu a jeho hostí, sopranistky Kataríny Šmídovej-Kalvachovej a klaviristky Kataríny Bachmannovej v Mestskom dome kultúry Elektra. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

Dodal, že návštevníkov poteší aj spoločné vystúpenie folklórneho súboru DRUŽBA z Trenčína a OLDŠAVA z Uherského Brodu s názvom Z dvoch strán Karpát, vo štvrtok 4.9.2014 o 16.00 hodine na Kúpeľnom námestí. V piatok 5.9.2014 o 19.30 hod. zas v Kúpeľnom divadle zažiaria Kamila Magálová a Marián Geišberg v brilantnej detektívnej komédii ANI ZA MILIÓN!

,,Minuloročná premiéra Dní slovenskej kultúry sa stretla s veľkým záujmom a ohlasom. Toto podujatie prispieva k obnoveniu a podpore tradície česko-slovenskej vzájomnosti.Nadväzuje pritom na tradíciu Československých porád, ktoré sa konali v Luhačoviciach v rokoch 1908-1938.