Luhačovice, 5.8.2014
Nebývalý záujem hostí zo Slovenska zaznamenali za prvý polrok tohto roka Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a.s., v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. „V prvej polovici roka pokračoval výrazný nárast klientov zo Slovenska, ktorý sa prejavoval už celý minulý rok. Celkovo naša spoločnosť poskytla služby tisícke Slovákov, čo je o 63 % viac než vlani. Rovnakým tempom rástol aj počet prenocovaní,“ informoval Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s.
„Za prvý polrok k nám prišlo toľko Slovákov ako za celý rok 2012. Slovenská klientela je tak najrýchlejšie rastúcim trhom,“ doplnil J. Dědek. „Najnavštevovanejším je hotel Alexandria, ktorého služby využila takmer polovica slovenských klientov, čo je o 94 % viac než vlani. O 40 % viac hostí zaznamenal aj ďalší štvorhviezdičkový hotel Jurkovičov dom. K najobľúbenejším pobytom patria predĺžené wellness víkendy, relaxačné pobyty, týždenné pre seniorov, ale aj klasické liečebné pobyty, kde registrujeme až trikrát väčší záujem ako vlani,“ konštatoval J. Dědek.
„Kúpele Luhačovice sú Slovákmi najčastejšie navštevované české kúpele. Túto pozíciu sa budeme snažiť dlhodobo udržať a chceli by sme tieto počty v budúcnosti zvyšovať. Pri dnešnej veľkej konkurencii považujeme taký nárast za vynikajúci výsledok. Našim východným susedom máme čo ponúknuť – od jedinečných prírodných minerálnych prameňov, cez kvalitné kúpeľné služby až po výnimočnú architektúru