Slováci přeskočili Rakušany v návštěvnosti Lázní Luhačovice
Rok 2014 byl již druhým v pořadí, který potvrdil tendenci enormního růstu zájmu Slováků o Lázně Luhačovice, a. s. S počtem 1900 klientů a meziročním nárůstem o téměř 40 % přeskočili Slováci i loni Rakušany, kterých přišlo do Luhačovic cca 1200. Přitom až do roku 2012 byly Rakušané suverénní zahraniční jednotkou v návštěvnosti největších moravských lázní. Celkem v loňském roce navštívilo akciovou společnost Lázně Luhačovice 33 124 klientů, z toho byla přibližně desetina ze zahraničí. Více než polovina zahraničních hostů přišla ze Slovenska. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.
„Slováci objevili kouzlo luhačovických lázní, především zdejší zachované stavby jejich nejvýznamnějšího architekta Dušana Jurkoviče. Spolu se světoznámou Vincentkou, polohou blízko hranic a špičkovými službami, si tak Luhačovice posílily pozici Slováky nejnavštěvovanějších českých lázní. Nebývalý růst trvá již třetí rok a je podpořen marketingovými a PR aktivitami lázní na Slovensku. Zatímco v roce 2012 navštívilo Lázně Luhačovice cca 1000 Slováků, loni to byl téměř dvojnásobek. Slovensko patří k našim nejrychleji rostoucím trhům. Potvrzuje to správnost našeho záměru získat větší podíl na slovenském trhu.
Loňské pořadí návštěvnosti ze zahraničí je následující – Slovensko, Rakousko, Izrael, Německo a Rusko. Slovenská klientela je nejpočetnější zahraniční z pohledu počtu osob v letech 2013 a 2014.