Mezinárodní organizace Aplikované scholastiky poskytuje vzdělávací služby, materiály a školení učitelů, které lidem umožňují, aby se stali sebemotivovanými celoživotními studenty. Aplikovaná scholastika využívá osvědčenou metodu učení, Studijní technologii, vyvinutou vzdělavatelem, humanitářem a zakladatele Scientologie L. Ronem Hubbardem, a pomohla více než 28 milionům dětí a dospělých z široké škály vzdělávacích a kulturních prostředí dosáhnout zvýšené schopnosti učit se a aplikovat jakýkoliv předmět.
Aplikovaná scholastika se zformovala ve Spojených státech v roce 1972, je to mezinárodní síť více než 830 škol a doučovacích skupin v 74 zemích. Ve vzdělávacím centru Mezinárodní organizace Aplikované scholastiky se vytrénovali pedagogové ze 40 zemí, což vyústilo v zavedení Studijní technologie ve více než 5 000 školách.
Mnohé Scientologické církve a jejich členové podporují a sponzorují Aplikovanou scholastiku jako projev uznání jejích prokázaných výsledků a potenciálu ke zlepšení života pro studenty dneška a zítřka.
Mezinárodní organizace Aplikované scholastiky je nezisková, od daní osvobozená obecně prospěšná organizace se sídlem na čtyřicetihektarovém kampusu v oblasti Spanish Lake v St. Louis, Missouri, USA.