Plettenberg Bay, Jihoafrická republika
11. 11. 2013
Členové Scientologické církve v Port Elizabeth v Jihoafrické republice pomáhají svést dohromady policii a místní obyvatele prostřednictvím jedinečné brožury.
Na 500 domácností v obci Wittedrift v jihoafrické provincii Western Cape navštívila 14. října policie – ale ne aby vyšetřovala zločin nebo zatýkala provinilce. Lépe řečeno, policie z Plettenberg Bay a členové Scientologické církve v Port Elizabeth realizovali projekt na snížení kriminality skrze zaměření se na morální hodnoty tím, že rozdávali místním obyvatelům výtisky Cesty ke štěstí v afrikánštině.
Cesta ke štěstí je nenáboženský morální kodex založený výhradně na zdravém rozumu, který napsal spisovatel a humanitář L. Ron Hubbard a který zaplňuje morální mezeru ve stále více nemorální společnosti.
Cesta, která měla svést dohromady policii a místní komunitu, byla dlouhá, řekl jeden z dobrovolníků. „Jeden policista mi řekl, že kdykoli jel přes toto černošské městečko, cítil se smutně, a že akce 14. října poprvé změnila tento pocit. Policista měl pocit, že rozdávání brožurek mu dalo nástroj k tomu, aby udělal něco konstruktivního pro komunitu – a cítil se dobře.“
„Problém samozřejmě je zoufalá potřeba znalostí,“ řekl plukovník policie, který organizoval projekt. „Ale zdůrazňuji, že je na komunitě, aby po přečtení knihy a pochopení jejích principů dělala dobrá rozhodnutí. Nadace Cesta ke štěstí nám dává,