Rozmýšľali ste niekedy nad netradičným darčekom, ktorý prekvapí, poteší a bude úplne výnimočný? Možno sa vám to nezdá, ale takýmto krásnym darčekom môžu byť aj kvalitné drevené okná. Nemusí to byť práve na Valentína, na narodeniny, či pod stromček, ale isté je, že výmena okien na byte, či rodinnom dome za najkvalitnejšie moderné a estetické drevené je darčekom, ktorý poteší celú rodinu.
Zabudnite na staré hliníkové, či plastové okná, ktoré boli módne pred dvadsiatimi rokmi. Dnes je synonymom kvality pravé drevené okno s tými najlepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a povrchovou úpravou, ktorá očarí svojou estetikou každú dušu. Dnešné špičkové drevené okná sú majstrovským kusom a lahôdkou dizajnérskej práce s drevom. Vyrábajú sa vo veľkom množstve farebných odtieňov, z rôznych druhov dreva a poskytujú svojim majiteľom potešenie z krásy. Fajnšmekri si najímajú architektov, ktorý im zladia farebnosť drevených okien so štýlovým nábytkom vyrábaným na mieru, alebo ho len doladia s jednotlivými nábytkovými kusmi.
Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva, ktorá už dlhé roky takéto okná vyrába a na trhu sa presadila kvalitou, hovorí: ,,Drevené okno je nielen estetickým zážitkom s dokonalou tepelnou a zvukovou izoláciou, ale je to aj kus umenia, ktoré pretrvá desaťročia. Dnešné kvalitné drevené okná sa dedia a poskytnú potešenie aj ďalším generáciám. Samozrejme o takéto drevené okno sa treba aj starať.