Carmiel, Izrael
13. listopadu 2013
Stovky hostů a vysokých představitelů se sešli ve městě Carmiel na oslavu otevření nového Scientologického centra pro sever Izraele. Centrum bude poskytovat scientologické kurzy na zlepšení života a duchovní poradenství a bude sloužit jako středisko pro mnohé programy společenského zlepšení a humanitární programy, které Scientologie podporuje.
Představitelé drúzského a scientologického náboženství se 9. listopadu sešli k otevření Scientologického centra pro sever Izraele ve městě Carmiel.
Ctihodný šejk Hussein Laviv Abu-Rukun, předseda předsednictva drúzů a zakladatel Sdružení pro zachování drúzského dědictví, hovořil o tom, jak se dozvěděl o Scientologii a proč inicioval první společnou činnost mezi drúzskými a scientologickými komunitami v Izraeli.
Při svých cestách po celém světě podniknutých k seznámení se s různými náboženstvími, filozofiemi a vírami byl fascinován scientologickým hnutím, jeho členy a jeho zakladatelem, filozofem a humanitářem L. Ronem Hubbardem. Viděl nápadnou podobnost mezi drúzskými a scientologickými komunitami a filozofií.
Šejk Abu-Rukun mluvil o dlouhé a čestné historii drúzů na Blízkém východě a o morálním kodexu, který přijali – kodexu odvahy, integrity, poctivosti a smyslu pro povinnost, který je povzbuzuje k tomu, aby podporovali zlepšování zemí, kde se zdržují.
„Od mého prvního setkání s věřícími v učení L. Rona Hubbarda jsem stále potkával nadšené a symp