Melbourne, Austrálie
4. 12. 2013
Scientologická církev v Melbourne pořádala událost k ocenění v oblasti lidských práv při příležitosti Mezinárodního dne OSN pro vymýcení chudoby.
Vůdci komunit se sešli v Scientologické církvi v Melbourne v říjnový Mezinárodní den OSN pro vymýcení chudoby, aby ocenili výjimečnou mladou obhájkyni lidských práv, Soreti Kadir (18), která je také velvyslankyní Světové vize mládeže pro Tasmánii a Viktorii. Kadir reprezentovala společenství Oromo, největší etnickou skupinu v Etiopii, jako první australská delegátka, která se zúčastnila Mezinárodního summitu lidských práv organizace Mládež za lidská práva 6. až 8. září v Bruselu.
Kadir má touhu pomáhat ostatním. Jako velvyslankyně Světové vize mládeže byla jednou z týmu mladých lidí, kteří minulý rok cestovali z Austrálie do Malawi, aby z první ruky získali poznatky o dopadech chudoby.
Na konferenci v Scientologické církvi v Melbourne mluvila o svých zkušenostech z Malawi. Mluvila také o bruselském summitu, kde byla jedním ze 40 mládežnických delegátů zastupujících 30 zemí, z nichž každý byl vybrán na základě svého přispění k lidským právům. Delegáti se setkali s hodnostáři OSN včetně bývalého vysokého komisaře OSN pro lidská práva a se zástupci Národní komise pro lidská práva a svobodu Kamerunu a Národní komise pro lidská práva Mongolska.
Při této příležitosti byla také oceněna australská komunita Oromo za podporu lidských práv a hu