Guerrero, Mexiko
8. 11. 2013
Hurikán Raymond se přehnal přes území již zaplavená kvůli bouřím v minulém měsíci. Dobrovolní duchovní, kteří jsou v Guerreru od tropických bouří Manuel, nyní poskytují úlevu bezprostředně po posledním lijáku.
Třetí větší bouře, která zasáhla Mexiko v této hurikánové sezóně, zanechala již tak oslabenou infrastrukturu v šoku.
Hurikán Raymond se hnal k pacifickému pobřeží Mexika a hrozil novými záplavami v Acapulcu, které se stále ještě zotavuje ze silných zářijových dešťů.
Minulý měsíc země utrpěla nejhorší zaznamenané záplavy, když se tropické bouře Manuel a Ingrid spojily nad Mexikem, zabily víc než 150 lidí a způsobily škody odhadované na 6 miliard dolarů. Podle zpravodajské služby Reuters je vzhledem k dopadu těchto bouří asi 5700 lidí ve městě Acapulco stále v přístřešcích.
Zatímco scientologičtí Dobrovolní duchovní reagující na katastrofu v této oblasti, se sami připravovali na zvládání následků Raymonda, Národní scientologická organizace Mexika zorganizovala sbírkové centrum pro nové dodávky k dopravení do záplavové zóny.
Dobrovolní duchovní začali reagovat na katastrofy v Guerreru, jakmile zářijové bouře udeřily. Národní scientologická organizace Mexika okamžitě zřídila na svých pozemcích „zásobovací stan“ pro reakci na katastrofu, pro plánování reakcí a sbírání humanitární pomoci.
První do Guerrera odjel známý mexický záchranářský tým „Los Topos“. Los Topos, trénovaní