Výrobcovia strešných krytín vedia, že najťažšie je dosiahnuť ich farebnú stálosť aj po desaťročiach. Príčinou je UV žiarenie, ktorému sú vystavené. Väčšina bežných krytín po rokoch UV žiareniu neodolá a farebne sa zmení. Jednou z mála výnimiek sú pálené keramické škridly značky Tondach. Vďačia za to špeciálnej povrchovej úprave a tomu, že svoju farebnosť nemajú z dodatočného farbenia, ale jej základom je výpal. Informuje o tom produktový manažér spoločnosti TONDACH SLOVENSKO, s.r.o., Peter Šebeňa.

,,Pálená škridla Tondach výpalom získa bezkonkurenčnú farebnú stálosť počas celej doby životnosti bez akejkoľvek dodatočnej údržby. Je to škridla, ktorá nikdy nevybledne. Špeciálna povrchová úprava škridiel ponúka krásu a farebnú stálosť, ktorá vydrží niekoľko generácií. Viac ako 25 farebných odtieňov v matnom i lesklom prevedení a rôznorodé modely škridiel prepožičajú každému domu želanú jedinečnosť. Vďaka precíznemu spracovaniu na vysokej remeselnej úrovni sú to odolné a trvácne krytiny so životnosťou min. 80 až 100 rokov bez akejkoľvek údržby. Extrémnu odolnosť a dlhú životnosť dosahujú vďaka výpalu, ktorý prebieha pri teplote nad 1000 °C,“ vysvetlil P. Šebeňa.

Dodáva, že škridly Tondach sú vyrobené z prírodného materiálu bez chemických prísad za prítomnosti štyroch elementov – zeme, vody, vzduchu a ohňa. Pálená škridla Tondach je ocenená európskym certifikátom kvality „natureplus“.