Rakúsky koncern TONDACH Gleinstätten AG, ktorý je vedúcim producentom keramických škridiel v strednej a južnej Európe, podporí obete nedávnych povodní na Balkáne. Spoločnosť už pre nich poskytla bezplatne škridly, ktoré postačia na pokrytie cca 100 domov. Pridali sa aj spoločnosti Wienerberger a Pipelife, ktoré tiež pomôžu obetiam povodní na Balkáne so svojimi stavebnými balíkmi. Informovalo o tom vedenie koncernu Tondach v Gleinstättene oficiálnou tlačovou správou.

Začiatkom júna postihli viac ako 3 milióny ľudí v Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Srbsku najväčšie povodne za posledných sto rokov. Podľa odhadov „Banky pre obnovu a rozvoj“, sa presunú na obnovu škôd spôsobených katastrofálnymi záplavami cca 3 miliardy EUR.

Rýchla pomoc bude zabezpečená prostredníctvom dovozu stavebných materiálov

V krízových oblastiach sa začali upratovacie práce a začalo sa aj s novou výstavbou. Najviac sa táto katastrofa dotkla časti Srbska, Bosny a Hercegoviny. Aby sa mohli obete povodní tohto regiónu dostať čo najskôr späť do svojich domovov, spoločnosti Tondach a Wienerberger poskytli ihneď bezplatne škridly i tehly pre obete povodní.

„Podpora ľudí tohto regiónu má pre nás najvyššiu prioritu. Musíme sa rýchlo postarať, aby postihnutí povodňami mali opäť strechu nad hlavou a aby sa pre nich vybudovala potrebná infraštruktúra, ktorú predstavujú materské školy, školy a nemocnice.