Co se nákupů na internetu týká, patří lidé v tuzemsku mezi aktivní nakupující. Ještě aby ne, když se dá na internetu za výhodných podmínek nakoupit takřka cokoliv. Výjimkou pak není ani právě spodní prádlo. Ukažme si nyní, co vlastně představuje nákup spodního prádla na internetu.

Kvalita – Jak ji poznám?
Předně se určitě vyplatí nakupovat u prověřených obchodníků. Určitě není dobré řídit se při výběru samotného spodního prádla pouze jeho cenou. Ledacos vypoví i www stránky samotného obchodu. V neposlední řadě je možné využít i zkušeností ostatních nakupujících.

Špatná velikost spodního prádla?
Při pořizování spodního prádla a oblečení vůbec se zákazníci bojí toho, že zkrátka netrefí velikost, protože si prádlo nelze předem vyzkoušet. Tyto obavy nejsou bohužel nemístné, ale prodejci si toho jsou vědomi a ve prospěch zakazníků mluví navíc i nový občanský zákoník. V souladu s jeho ustanoveními umožňují poctiví prodejci nakupujícím odstoupit od kupní smlouvy uzavřené přes internet v případě, že jim spodní prádlo nebo třeba plavky či pyžamo není, anebo ze zcela jiného důvodu i bez důvodu, a to během prvních 2 týdnů od převzetí zboží. I přestože se na toto pravidlo nedívá mnoho obchodníků s nadšením, obchodníci s oblečením jej respektují. Toto pravidlo může sloužit i jako argument, který klienta přesvědčí k uskutečnění nákupu.