| Nižnij Novgorod, Rusko • 4. ledna 2014 |
Dobrovolníci z Scientologické církve Nižnij Novgorod jsou odhodlaní vzdělávat lidi o drogách po celý rok.

Dobrovolníci z Mise Scientologické církve Nižnij Novnogorod jsou venku v ulicích i v lednu, kde distribuují výtisky vzdělávacích brožurek, aby pomohli místní mládeži dozvědět se pravdu o drogách a vyhnout se epidemii zneužívání heroinu, kterou Viktor Ivanov, ředitel Federálního úřadu pro kontrolu narkotik a předseda Protidrogového výboru v Rusku, popsal jako „draka, který devastuje naši mládež“.

Průzkum veřejného mínění tiskové agentury AP a společnosti pro marketingový průzkum GfK, který byl zveřejněn v roce 2013, ukazuje, že téměř 9 z 10 Rusů (87%) vidí zneužívání drog jako „velmi vážný“ problém současného Ruska a 55% by ho popsalo jako „extrémně závažný“.
Heroin zabíjí 80 Rusů denně nebo 30.000 za rok a podle Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu je 70 tun afgánského heroinu spotřebováno právě v Rusku.

Pravda o drogách je vzdělávací a preventivní iniciativa podporovaná Scientologickou církví. Dobrovolníci z Mise Scientologické církve Nižnij Novnogorod berou své aktivity protidrogové prevence velmi vážně, protože vědí, že když se k mladým lidem dostane pravda o drogách — faktické informace o tom, co drogy jsou a jak působí — jejich konzumace klesne úměrně tomu.

Scientologická církev vydala brožuru Scientologie: Jak pomáháme — pravda o drogách, Vytvoření světa bez drog, aby vyšla vstříc poptá