Tchaj-wan
17. září 2013
Služba komunitě je ústředním prvkem Scientologického náboženství.
Scientologická církev byla mezi náboženskými skupinami, které tchaj-wanský ministr vnitra ocenil dne 10. září Oceněním náboženské znamenitosti za vynikající zásluhy společnosti.
Jedná se o desátý rok po sobě, kdy ministerstvo vnitra ocenilo Scientologickou církev pro její dobročinné aktivity a komunitní práce.
Služba komunitě je ústřední zásadou Scientologického náboženství. Církev podporuje humanitární iniciativy, aby napravila některé z nejpalčivějších problémů společnosti, včetně zneužívání drog a porušování lidských práv.
• Během uplynulého roku Tchaj-wan scientologové uspořádali protidrogové výchovné a preventivní přednášky a workshopy Pravda o drogách v 64 školách.
• Prostřednictvím těchto programů se od září 2012 dostaly faktické informace o užívání drog a jeho následcích ke 14 000 studentů.
Průzkum ministerstva školství v oblasti lidských práv z roku 2011 odhalil 4300 oznámených případů násilí na školách a šikanování v minulých 2,5 let s 4,5 procenta ze 100 000 dotázaných středoškoláků připouští, že byli biti nebo byli terčem vydírání svých spolužáků.
Aby změnili základní postoje, které dovolují toto zneužívání:
• Dobrovolníci z Tchaj-wanské Scientologické mise oslovili více než 129 tisíc studentů s výukou o lidských právech.
• Scientologové vedli přednášky a semináře o lidských právech ve 188 školách, což oslovilo