Celebrity Centre Scientologické církve bylo založeno v Los Angeles v roce 1970 pod vedením L. Rona Hubbarda a ve spolupráci s rychle se rozvíjející uměleckou komunitou v rámci scientologického náboženství.
Celebrity Centre poskytuje scientologické náboženské služby pro umělce, politiky, vůdčí osobnosti průmyslu a sportovce a přitom, stejně jako všechny Scientologické církve po celém světě, poskytuje ty stejné služby a zůstává otevřené pro všechny. Zaměřuje se na to, že tvůrčím jedincům poskytuje nerušivé prostředí, kde se mohou věnovat scientologickému duchovnímu poradenství a kurzům. Pan Hubbard, sám vynikající umělec, zastával názor, že znovuobnovení umělce duchovně posiluje jeho tvořivost, obnovuje vysoké etické standardy, a také jinak pomáhá umělci.
Když umělci dosáhnou svých vlastních duchovních cílů, běžně soustředí svoji inspiraci na způsoby, jak přispět k duchovnímu povznesení společnosti jako celku, a Celebrity Centre podporuje a pomáhá umělcům, kteří si přejí účastnit se aktivit pro zlepšení společnosti.
Mezinárodní Celebrity Centre koordinuje činnost sítě Celebrity Centere ve světových kulturních metropolích včetně Las Vegas, New Yorku, Paříže, Florencie, Vídně a Nashville.