Cincinnati, Ohio, USA
18.října 2013
Ochrana práv obětí obchodování s lidmi
Scientologická církev Velkého Cincinnati pořádala 21. září seminář „Obchodování s lidmi 101“, aby v komunitě udělala osvětu o obchodování s lidmi – co to je, jak to rozpoznat, a co člověk může udělat, aby pomohl obětem této trestné činnosti.
Přednášejícími byli Carol Thornton Gamble, koordinátorka aktivní pomoci programu „Z ulice“, který pomáhá obětem sexuálního otroctví, a zvláštní agent FBI na obchodování s lidmi.
Mylná představa mezi Američany je, že otroctví je věcí minulostí nebo něco, co se děje pouze v zemích třetího světa. Přesto podle úřadu generálního prokurátora státu Ohio, „předběžná zpráva o rozsahu tohoto problému v Ohiu zjistila, že nejčastější věk, kdy se mladí stávají obětí sexuálního obchodování s dětmi, je 13 let. Ze studijního vzorku 207 osob bylo 49 % mladších 18 let, když se poprvé stali obětí obchodu. Na národní úrovni se odhaduje, že více než 100 000 dětí je zapojeno do obchodu se sexem.“
Ředitelka pro zvláštní záležitosti Scientologické církve v Cincinnati Thalia Ghiglia pořádala seminá, aby představil obchodování s lidmi jako součást širší problematiky lidských práv. Zveřejnila brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Spolu za lidská práva, Děláme lidská práva světovou skutečností, která představuje přehled práce církve na tom, aby napomohla Všeobecné deklaraci lidských práv OSN.
Mluvčí popsali obchodová