Portland, Oregon
21. září 2013
Vůdci komunit se sejdou v nové Scientologické církvi v Portlandu
Scientologická církev v Portlandu pořádala letos v létě fórum k Mezinárodnímu dni přátelství a Den otevřených dveří, aby rozšířila účel tohoto dne, stanovený Organizací spojených národů: „že přátelství mezi národy, zeměmi, kulturami a jednotlivci může inspirovat mírové úsilí a stavět mosty mezi komunitami.“ Komunitní a náboženští vůdci z různých prostředí se setkali a sdíleli své vize lepšího světa.
Gwen Barnard, prezidentka Scientologické církve v Portlandu, nastavila tón akce úryvkem z poselství Mezinárodního dne přátelství od generálního tajemníka OSN Ban Ki-moona: „…rozvíjejme vřelé vazby, které posílí naše společné lidství a podporují blaho lidské rodiny.“
„Dnes vám zde představíme humanitární skupiny, které pracují na naplnění cílů blaha a přátelství pro lidské rodiny,“ řekla Barnard. Seznámila účastníky s Cestou ke štěstí, nenáboženským morálním kodexem založeným na zdravém rozumu, který napsal autor, humanitář a zakladatele Scientologie L. Ron Hubbard, aby poskytl řešení pro morální úpadek společnosti a jednoduchou cestu, po které může kdokoli jít ke šťastnějšímu, etičtějšímu a lepšímu životu.