Přispívání ku prospěchu a přežití druhých je základním principem Scientologie. Scientologové věnují miliony pracovních hodin ročně na pomoc ostatním.Základem naší společnosti jsou muži, ženy a děti, kteří dobrovolně věnují svůj čas službě komunitě. A dobrovolníci jsou srdcem a duší mnoha humanitárních programů podporovaných Scientologickou církví.Gracia Bennish je jednou z takových dobrovolníků. Bennish aktivní v široké škále církví podporovaných humanitárních programů, objevila se i v nedávném vydání časopisu Freedom. Byla mezi scientologickými Dobrovolnými duchovními poskytujícími pomoc záchranářům, kteří trpěli fyzickými a duchovními traumaty a vyčerpání v důsledku teroristického útoku 11. září.O devět let později odcestovala na Haiti, aby této zemi pomohla zotavit se z ničivého zemětřesení v lednu 2010.
„Velká část naší práce byla v nemocnicích,“ vzpomíná. „Lékaři nás požádali, ‚Můžete pomoci?‘ A my jsme řekli: ‚Ano!‘ Pomáhali jsme na chirurgii, dělali inventury zdravotnických zásob. Je jedna věc věřit v konání dobra, ale udělat z víry skutečnost je to, co se počítá.“
Od protidrogové výchovy a prevence k reakcím na katastrofy, od dělání našich měst bezpečnějšími díky vzdělávání o charakteru po pomoc vězňům znovu získat svoji sebeúctu a morální kompas, který potřebují, aby znovu vstoupili do společnosti – scientologové dobrovolně odpracují miliony hodin ročně.