17. října 2013 Odvolací daňový soud v Amsterodamu dnes ve svém verdiktu uvedl, že „…potvrzuje, že Scientologická církev v Amsterdamu je společností veřejně prospěšnou, protože je to společnost, která se věnuje výhradně jen činnostem církevního charakteru nebo charakteru životní filosofie.“
Již v loňském roce soud v Haarlemu potvrdil, že scientologické služby jsou náboženské povahy. Dnes soudci rozhodli, že účel scientologických služeb se neliší od náboženských aktivit jiných církevních organizací, a proto se má s církví jednat stejně.
„Jsme velmi spokojeni s tímto rozhodnutím, které plně potvrzuje to, co jsme prohlašovali už léta. Scientologická církev v Amsterdamu byla založena v roce 1974 a po celou tu dobu jsme pracovali ve prospěch všech. Veškerá tvrzení o opaku jsou nyní s konečnou platností vyvrácena a můžeme se plně soustředit na služby pro naše členy a na rozšiřování našich aktivit pro zlepšení společnosti. Nyní se můžeme plně zaměřit na náš program, který pomáhá zvládnout problém drog, úpadek hodnot a morálky a zajistit lidská práva pro oběti zneužívání v rámci psychiatrie,“ říká Merel Remmerswaal, mluvčí Scientologické církve Amsterdamu.
Církev je založena na pracích filozofa L. Rona Hubbarda a je aktivní v Nizozemsku od sedmdesátých let. Celosvětově existuje více než 11 000 církví, misí a skupin ve 184 zemích. Scientologická církev je již uznána jako náboženské společenství v různých zemích světa.