Huixquilucan, Mexiko
5. 12. 2013
Dobrovolníci z Národní scientologické organizace Mexika rozdávají v Huixquilucanu dne 28. října protidrogové vzdělávací materiály v rámci probíhajícího projektu, který má přinést pravdu o drogách mládeži v oblasti.
Dobrovolníci z Národní scientologické organizace Mexika přinášejí pravdu o drogách do Huixquilucanu, města extrémů, kde okázalé obchody pro náročné uspokojují klientelu jen bloky od jedné z nejchudších čtvrtí Mexico City.
Tady, v těch nejchudších čtvrtích, si alkohol a zneužívání inhalačních látek vybírá svou daň. Podle Mexického sekretariátu zdraví se počet uživatelů inhalačních látek v Mexiku zvýšil mezi lety 2002 a 2008 o 70 procent a počet lidí zaregistrovaných ve střediscích pro léčbu drogové závislosti během stejného časového období vzrostl o 80 procent.
Dobrovolníci ze Scientologií podporované iniciativy Pravda o drogách oslovují komunitu, aby pomohli mládeži vyhnout se zničujícím účinkům, které mohou drogy způsobit v jejich životech.
Vzdělávací materiály Pravda o drogách představují fakta o těchto a dalších látkách – jak vypadají, co dělají, když jsou konzumovány, jak se jim říká na ulici, a běžné argumenty, které se šíří, aby se drogy zdály bezpečné nebo atraktivní, spolu s faktickými informacemi, které tyto mýty rozptylují.
Pravda o těkavých látkách a Pravda o alkoholu jsou dvě z řady 13 brožur týkajících se běžně zneužívaných drog. Materiály Pravda o drogác