19. listopadu 2013
Velkolepá obří stavba za v přepočtu 3 miliardy korun vyrostla na Floridě. Je to chrám scientologické církve, kde se budou její stoupenci učit superschopnostem. Při slavnostním otevření v čele stáli Tom Cruise, John Travolta a Kelly Prestonová.
Na otevření chrámu, v němž se budou lidé stávat mnohem schopnějšími bytostmi Scientologie, přišlo 6 tisíc stoupenců, kteří neustále bouřlivě tleskali a neskrývali nadšení nad novou érou Scientologie. Chrám stojí v Clearwateru na Floridě a je největší budovou v oblasti.
Hlavním mužem církve je David Miscavige, jemuž všichni přihlížející po slavnostní řeči nadšeně tleskali včetně Johna Travolty s Toma Cruisem. Církev bude mít pro své účely ohromných pětatřicet tisíc čtverečních metrů.
Budova bude sloužit k tréninku superschopností, jak o nich v sedmdesátých letech napsal zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard. V chrámu se budou lidé učit posilovat své vnímání a smysly řadou psychických a fyzických úkolů. Scientologové věří, že kromě pěti smyslů (sluch, zrak, hmat, chuť a čich) máme 57 dalších schopností, jako třeba cítit krevní oběh, rovnováhu, vnitřní kompas, poznat pocitem teplotu a další.
Více na scientology.org/news