| CINCINNATI, OHIO • 25. ZÁŘÍ, 2013 |
S pravdu o drogách oslovovali rodiče a studenty.
Dobrovolníci ze scientologického centra v Cincinnati rozložili stánek přímo v srdci města na náměstí Fountain Square, aby oslovili kolemjdoucí studenty a jejich rodiče a předali jim faktické informace o drogách a jejich zneužívání.
Zatímco byly na velkém televizním monitoru umístěném na náměstí přehrávány klipy z oceněného dokumentu Pravda o drogách – Skuteční lidé, skutečné příběhy, dobrovolníci rozdávali kopie brožurky Pravda o drogách, potkávali se a hovořili s rodiči a dětmi, aby jim během dopoledne zodpovídali dotazy.
Zneužívání drog je i nadále v Ohiu vážný problém. Státní prokurátor v srpnu oznámil, že bylo v tomto roce založeno dvojnásobně více metadonových center oproti roku 2011.
Zneužívání drog a alkoholu mladistvými je také důvodem k obavám. Letošní Partnerská studie sledovaného chování pro Ameriku bez drog zjistila, že jeden ze čtyř teenagerů nejméně jednou nesprávně užil nebo zneužil předepsané léky.
Podle studie amerického Ministerstva a kanceláře zdraví a sociálních služeb pro zdraví mladistvých z roku 2011 24 procent studentů 9-12 stupně z Ohia nedávno užilo pět nebo více alkoholických nápojů jeden po druhém, 21 procent nedávno jelo v autě s řidičem, který požil alkohol a 47 procent experimentoval alespoň jednou s marihuanou.
Scientologové na pěti kontinentech pracují ve svých komunitác