Scientologická církev v Pordenone oslovuje mladé lidi, aby je obrnila proti záplavě nových psychoaktivních látek zaplavujících Itálii.
Italská mládež je podle Národního systému včasného varování (SNAP) vystavena stále většímu množství škodlivých látek. V září italské oddělení protidrogové politiky (DPA) oznámilo, že od roku 2009 identifikovali v zemi 280 nových omamných látek.
Zatímco vláda představuje svůj plán na vyrovnání se s touto krizí, dobrovolníci ze Scientologické církve v Itálii pomáhají mládeži vyhnout se problému úplně. Poskytují mladým lidem znalosti, které potřebují, aby odolali tlaku vrstevníků na experimentování se spoustou „chytrých“ nebo designérských drog nebo nových psychoaktivních látek, které zaplavují italská města prostřednictvím internetu.
Dobrovolníci ze Scientologické církve v Pordenone zřídili informační stánek Pravda o drogách 13. října při závodu v městečku Orsago v regionu Veneto v severovýchodní Itálii. Odpovídali na otázky, rozdali více než tisíc výtisků vzdělávací brožury Pravda o drogách a zvali mladé, aby podepsali závazek žít bez drog, protože mladí lidé, kteří jsou informovaní o účincích drog, mohou snadněji odolávat tlaku vrstevníků a mohou se v prvé řadě rozhodnout nikdy si nezačínat s drogami.
Scientologové na pěti kontinentech pracují po celý rok ve svých komunitách na tom, aby ostatní znali pravdu o drogách. Církev a její členové se věnují tomu, aby vymýtili zneužívání drog prostřednictvím vzdělávání.