SEO optimalizace webu dovede pomoci při propagaci firemních webů na internetu, a díky tomu firemní internetové stránky upoutají pozornost potenciálních zákazníků, již pátrají po konkrétním produktu, jisté službě, přemýšlejí nad problémem a potřebují informace. Potenciální zákazníci si konkrétní firemní stránky prohlédnou díky zvýraznění klíčových slov. SEO optimalizace webu je prováděna skutečnými profesionály, kteří dokonale znají prostředí propagace firemních stránek na internetu, k tomu umějí přitáhnout uživatele i ke vzdělávacím nebo zábavním webovým stránkám.

Jak by mělo fungovat SEO
Představte si, na to, v čem je hlavní přínos SEO. SEO optimalizace webu a s tím propojený linkbuilding přitáhne co nejvíce uživatelů proto, že se určité webové stránky budou ukazovat vždycky na nejpřednějších pozicích internetových vyhledávačů. To by si přeci přála každá firma, protože jí tak najde více hledajících, než kdyby se zobrazovala až zasunutá daleko vzadu. Nejdřív se udělá důkladný rozbor analýza webu, čímž by se mohly objevit eventuální chyby, jež brání webovým stránkám dostat se na přední umístění.

Vyhledávače pracují na zjišťování klíčových slov, podle kterých uživatelé hledají daný produkt, objeví potřebnou firmu či službu. A tak SEO optimalizace webu vymýšlí výstižná, příhodná klíčová slova, jež by mohla být konkrétními klienty zadávána do vyhledávačů. Prolinkované klíčové slovo je možné sestavit z 1 slova, ovšem použít sousloví také není od věci.