Ian Clarkson je trumpetista, zpěvák a vedoucí kapely Jive Aces, džaivové a swingové skupiny číslo 1 ve Velké Británii. Ian je scientologem už 18 let.
Nádherná Italka v přední řadě neunikla jeho pozornosti na jednom z koncertů kapely. A brzo se o ní dozvěděl něco, co bylo ještě zajímavější, než její pěkný zevnějšek.
"Stále vypadala šťastně," říká Clarkson. "A když jsem ji poznal lépe, všimnul jsem si něčeho magického. Když jsem byl ve stresu nebo měl starosti, jenom díky tomu, že jsem s ní mluvil, jsem se cítil zase mnohem lépe. Přemýšlel jsem o tom a zaujalo mě to." Jednoho dne se rozhodl, že se jí zeptá: "Jak to děláš?" Její odpověď byla "Scientologie".
"Rozhodl jsem se zjistit, o čem to celé je. Vždy jsem chtěl vědět, jak lidé fungují – jak to že se dnes cítíte dobře a zítra sklesle," říká Ian. "Přečetl jsem si Dianetiku: Moderní vědu o duševním zdraví od L. Rona Hubbarda a přihlásil jsem se na nějaké kurzy v Scientologické církvi v Londýně. V Scientologii jsem našel odpovědi, které mi opravdu dávaly smysl. Prozkoumával jsem mnoho náboženství a filozofií. Hledal jsem něco, co by bylo jak duchovní tak praktické, a našel jsem to v Scientologii."
To bylo před 18 lety. A Grazia, ta krásná dívka z první řady, se brzo stala jeho ženou. "Od začátku máme šťastné manželství a nemalou roli v tom hraje to, co jsme se naučili v Scientologii," říká.
Narodil se v Liverpoolu a vyrůstal v Essexu.