Yulia Gould je žena, mnoha druhů umění, profesí a zájmů. Grafička, která žije na Floridě, je také profesionální překladatelkou, pracuje v public relations a je také koordinátorkou společenských událostí. Vlastní také licenci jako potápěčka a miluje lyžování, parašutizmus, potápění a cestování po světě. A přestože vyrostla v Sovětském svazu, kde jediným "náboženstvím" byl ateismus, byla již od 14 let scientologem.

"Ačkoli jsem byla vychovávána jako ateistka, objevila jsem svou duchovní stránku díky Scientologii," říká. "Uvědoměním si, že nejsem jen nějaké ‘zvíře’, jak mě učili ve škole, jsem získala vyšší zodpovědnost za své činy. To, co uděláme s našimi životy, má opravdu význam. Chci udělat svět lepším místem díky mému umění a práci."

Protože Gould žila tam, kde svoboda a základní lidská práva neměla místo na slunci, nepovažuje je za samozřejmé. Ráda podporuje náboženskou a kulturní rozmanitost prací dobrovolnice ve skupinách, které propagují náboženskou toleranci. Je také patřičně hrdá na to, že její obraz "Probouzení" je součástí sbírky zakladatele nadace "Vydlážděte cestu" [Pave the Way Foundation], veřejné nadace, která identifikuje a odstraňuje bariéry mezi vírami.

"Jako profesionálka a umělkyně skutečně oceňuji svobodu slova a projevu," říká. "Jsem velmi ráda, že patřím k církvi, která sponzoruje mezinárodní kampaň lidských práv."