Scientolog Patricia Gore byla první, kdo v rodině úspěšně ukončil univerzitu a získal diplom. A jako první pracovala osm let pro Kongres Spojených států za prezidentů Cartera a Reagana. Je také první dámou černé pleti, která dosáhla stavu Clear na africké půdě.

Jako vedoucí osobnost se nebojí rizika a dokáže se vždy znovu postavit na nohy. Jakkoli se dnes zdá energická a vytrvalá, v roce 1983 byla fyzicky, duchovně a mentálně vyčerpaná.

"Moje matka měla problémy s duševním zdravím a protože jsem byla ze sourozenců nejstarší, starala jsem se o ni i o mé čtyři mladší sestry," říká Patricia Gore. "Věděla jsem, že když se nepostarám já, tak nikdo. A protože dvě z mých sestřenic měly také problémy, bála jsem se toho, že se nakonec také zblázním. Chtěla jsem mnohem lepší život."

Její tehdejší přítel jí řekl o Scientologii a stavu Clear. Stav Clear je stavem bytosti, která už nemá svou vlastní reaktivní mysl, což je skrytý zdroj nerozumného chování, neopodstatněných obav a strachu, rozčilení a psychické nejistoty. "Řekla jsem mu ‘tomu nevěřím.’ Ale pro jistotu jsem si našla adresu jsem do Scientologické církve ve Washingtonu D.C. a zbytek je, jak se říká, historie," říká Patricia Gore.

Její studium Scientologie a duchovní poradenství—auditing— mělo ohromný dopad na její život a jejím prostřednictvím dále na její rodinu a okolí.