Sužuje vás finanční tíseň, neboť vaše dluhy již dosahují neúnosné míry. Potřebujete se vyhnout jejich zesplatnění, soudním tahanicím a exekučnímu řízení, tedy situacím, které vaše dluhy ještě umocní o náklady řízení? Děsíte se nucené dražby vaší nemovitosti, která zase navýší náklady vymáhání a navíc se při ní nemovitost za příliš vysokou cenu neprodá? Pak zkuste výkup nemovitostí, který vás z vaší nepříjemné situace může rychle dostat. Pojďme si tedy představit, co to vůbec výkup nemovitostí je.

Výkup nemovitostí – O co se vlastně jedná?
Vlastníte-li nemovitost, kterou potřebujete co nejdřív zpeněžit, je právě výkup nemovitostí elegantním řešením. Důležitá je zejména rychlost, která je v podstatě o mnoho vyšší než při prodeji nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře či na vlastní pěst. Díky výkupu za hotové tak velmi snadno umoříte své dluhy. A že pak ale nebudete mít kde bydlet? Ani nápad. Mnoho společností nabízí, že vám vykoupenou nemovitost pronajme. Nebudete se tak muset zaobírat hledáním nového bydlení a případným stěhováním.

Dům, ale i byt
Je vlastně jedno, zda vám patří dům nebo byt. Spousta společností totiž realizuje výkup bytu i výkup domu. Nalézt lze ovšem i takové, které kupují také komerční objekty, činžovní domy, chaty nebo chalupy i nemovitosti v exekuci. Je ovšem pravda, že nejsnazší a nejčastější je právě výkup bytu. Máte-li tedy nedostatek finančních prostředků a přitom máte nemovitost, máte skvělou možnost, jak situaci řešit.