11. 3. 2014
V průběhu celého roku scientologové zajišťují protidrogovou výchovu, aby prostřednictvím vzdělávání snížili poptávku po drogách.
Studie zveřejněná v únoru 2014 v časopise Žurnál o léčení zneužívání návykových látek zjistila, že uživatelé kokainu přijatí k léčení drogové závislosti ve Španělsku trpí úmrtností 5,1krát vyšší než běžná populace. Dobrovolníci protidrogové prevence ze Španělské národní Scientologické církve se mobilizovali za účelem odstranění tohoto stavu.
Španělsko je hlavním evropským vstupním bodem pro kokain, který je druhou nejoblíbenější nelegální drogou v zemi. Více než 10 procent obyvatel užilo kokain alespoň jednou a droga je zvláště oblíbená u lidí ve věku 15–34 let.
Podle Světové zprávy o drogách OSN je nejčastěji konzumovanou nelegální drogou ve Španělsku hašiš (konopná pryskyřice), pravděpodobně z důvodu geografické blízkosti Španělska k Maroku, které je jedním z hlavních světových výrobců konopné pryskyřice. Asi 27 % obyvatel Španělska užilo hašiš alespoň jednou a podíl uživatelů hašiše se od roku 1995 téměř zdvojnásobil. Shrnutí, které sestavilo Euronews, ukazuje, že asi 13 procent z lidí ve věku 15–17 let užilo tuto drogu v posledním roce alespoň jednou.
Španělská národní protidrogová strategie 2009–2016 zahrnuje snížení poptávky prostřednictvím vzdělávání, což je činnost upřímně podporovaná Scientologickou církví. Každý týden dobrovolníci ze Sci