Soči, Rusko
14. března 2014
Dobrovolníci ze Scientologických církví v Moskvě a Petrohradu na zimních olympijských hrách v Soči propagují zdravý život bez drog.
Spolu s tisíci návštěvníků z celého světa byli v Soči i dobrovolníci ze Scientologické církve v Moskvě a Scientologické církve v Petrohradu a podporovali všechny, aby přijali zdravý životní styl bez drog a připojili se k iniciativě obyčejných lidí za vytvoření světa bez zneužívání drog a závislosti.
Dobrovolníci umisťovali vzdělávací brožury Pravda o drogách v obchodech po celém městě a rozdávali výtisky brožur olympijským fanouškům.
Také přednášeli stovkám studentů škol v Soči a školili místní mládež na ohledně studijního plánu Pravda o drogách, aby mohli provádět své vlastní přednášky a semináře protidrogové prevence, až se dobrovolníci vrátí domů.
Jeden z dobrovolníků řekl: „Drogy a sport nejdou dohromady – nejenom ‚dopingové‘ drogy, které zničily tolik hvězdných atletů, ale i pouliční drogy. Poškozují výkon, stejně jako zdraví.“
Brožura Pravda o drogách například popisuje některé z krátkodobých účinků marihuany – včetně ztráty koordinace a zkreslení ve smyslu času, zraku a sluchu – z nichž každé by znemožnilo úspěšně soutěžit v atletice.
A konečně, užívání drog otevírá komunity kriminálním živlům – opačnému konci spektra z přátelské, nadšené atmosféry panující na olympijských hrách a dalších sportovních soutěžích.
__________
Scient