Los Angeles, Kalifornie
19. dubna 2014
Scientologičtí Dobrovolní duchovní se připojili k obyvatelům Japonska při uctění těch, kteří se ztratili v roce 2011 při tsunami Tōhoku.
Scientologičtí Dobrovolní duchovní z celého světa se v březnu připojili k obyvatelům Japonska, aby si připomněli tsunami v roce 2011 tsunami a téměř 19.000 mrtvých či stále ještě pohřešovaných po nejvíce zničující přírodní katastrofě v historii této země.
Jakmile katastrofa udeřila, japonští Dobrovolní duchovní se zmobilizovali a posílali týmy do sužovaných oblastí. A i přes potenciální hrozbu jaderné havárie poškozené elektrárny Fukušima přiletěli Scientologičtí Dobrovolní duchovní-specialisté na pomoc při katastrofách z Austrálie, Kanady, Mexika, Tchaj-wanu, Španělska, Velké Británie a Spojených států do Japonska, aby se připojili ke scientologickému týmu pomoci při katastrofách. Pomohli záchranářům a týmům civilní obrany vyrovnat se s nesmírným úkolem pátrání a záchrany a péče o pozůstalé.
Mezi těmi, kdo přiletěli pomoci, bylo 17 členů „Los Topos“, vysoce kvalifikovaného mexického pátracího a záchranného týmu, kteří jsou také trénovanými Dobrovolnými duchovními. Los Topos se specializují na hledání přeživších v téměř nemožných podmínkách a jejich práce v Japonsku byl předmětem televizního dokumentu National Geographic.