Po celý týždeň od 2. do 7. júna 2014 môžu hostia v kúpeľnom parku v Luhačoviciach, pri hudobnom altánku v blízkosti hotela Jestřabí, sledovať premenu krásneho prírodného materiálu – dreva v originálne umelecké diela. Koná sa tu 2. ročník rezbárskeho sympózia s názvom Krása v dreve ukrytá. Usporiadateľom je akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) a sponzorom Lesy ČR. Téma tohto ročníka "Hudobné inšpirácie" vychádza z Roku českej hudby, ktorá má v kúpeľnej programovej ponuke svoje stále a pevné miesto. Cieľom usporiadateľa je rozšíriť ponuku programov Luhačovického kultúrneho leta a obohatiť areál kúpeľov o umelecké diela. Informovala o tom kultúrna manažérka Kúpeľov Luhačovice, a.s. Milena Hrbáčová.
Na tohtoročné sympózium prijalo pozvanie sedem rezbárov, ktorí majú za sebou bohaté skúsenosti a účasť na celom rade domácich, ale aj zahraničných rezbárskych sympózií. Diela mnohých z nich si našli cestu nielen do európskych krajín, ale aj na ďalšie kontinenty. So svojím umením a zručnosťou sa predstavia rezbárski majstri nielen z regiónu, ale aj z Čiech a Slovenska. Patria k nim Martin Cigánek, Jaromír Dědek, Petr Eschler, Petr Krajíček, Zdeněk Matyáš, Branislav Petráš a Leszek Sikora.
Na rezbárskom sympóziu sa budú tiež prezentovať dvaja študenti David Ferdicz a Tomáš Naňák zo Strednej odbornej školy v Luhačoviciach, ktorí študujú jeden z odborov tradičných umeleckých remesiel a to dizajn a spracovanie dreva.