Štvordňovým pásmom programov, s nedeľným posvätením prameňov, otvoria tohtoročnú hlavnú kúpeľnú sezónu Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.). V programoch, od štvrtku 8.mája do nedele 11.mája 2014, nebudú chýbať dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a kolonádne koncerty. Kúpele očakávajú, že tohtoročná kúpeľná sezóna bude ešte úspešnejšia ako minuloročná a že počet hostí prevýši 30 000. Nárast by mohol byť predovšetkým z radov samoplatcov a zo zahraničia. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

,,V nedeľu po slávnostnej svätej omši vyjde krojovaný sprievod s kňazom k jednotlivým prameňom, ktoré budú následne posvätené. Trasa povedie tradične od prameňa svätého Jozefa, cez Ottovku, Nový Jubilejný, až ku kaplnke svätej Alžbety. Po celé dopoludnie ožije kúpeľný park vystúpeniami folklórnych súborov, ktoré sa následne predstavia aj v hlavnom popoludňajšom programe na Lázeňském náměstí (Kúpeľnom námestí). Tieto programy sú voľne prístupné širokej verejnosti. Očakávame, že okrem kúpeľných hostí a stoviek návštevníkov z okolia, na podujatie zavítajú tradične aj slovenskí návštevníci, ktorí to sem majú blízko. Hlavne kúpeľné kapacity boli v tomto termíne s predstihom vypredané,“ povedal J. Dědek.

Dodal, že Luhačovické kúpele sú nielen populárnou liečebnou destináciou, ale aj obľúbeným cieľom jednodňovej turistiky a relaxačných víkendových a wellness pobytov.