Clearwater, Florida
6. 11. 2013
Zbrusu nový vycházkový park u Fort Harrison nabízí oázu v centru města Clearwater na Floridě.
Servisní organizace Flag Scientologické církve věnovala o tomto víkendu nový vycházkový park. Nachází se přímo na jih od Fort Harrison, na místě bývalého okresního autoservisu. Městský park s rozlohou 3500 m2 spojuje církevní pozemky Oak Cove na Osceola Avenue s budovou Flagu, která je nyní v závěrečné přípravné fázi před svým slavnostním otevřením.
Slavnostní věnování se konalo v neděli 3. listopadu za účasti místních scientologů. Poté následoval „den otevřených dveří“ a zábava v parku.
Pozemky Církev koupila v roce 2011. V dubnu 2013 Církev dostala od města Clearwater povolení zahájit proces výstavby. Během několika posledních měsíců, byly budovy na tomto místě – dvě malé kanceláře a autoservis z éry 60. let – zdemolovány, aby udělaly místo pro hlavní třídu, která byla rychle postavena.
Místo, které dříve hyzdilo Fort Harrison Avenue, se změnilo na park s více než 3200 stromy, rostlinami a keři 32 různých druhů s dvousetletým, čtrnáctimetrovým živým dubem poskytujícím kulisu pro oválný trávník a pergolou. Dlažební kostky a cihly zrcadlí úpravu udělanou v centru města a kašna, lavičky dotvářejí park parku.
I když je pozemek v soukromém vlastnictví, členové komunity mohou klidně navštívit park, když chtějí, řekla mluvčí církve Pat Harney.
„Je naším přáním, aby zkrášlování