Kúpeľné divadlo v Luhačoviciach bude od 10. do 14. júna už druhý raz patriť ochotníckym divadelným súborom. Prehliadku Luhačovické divadelné stretnutie (LUHAČOVICKÁ DIVADELNÍ SEŠLOST), pripravila spoločnosť Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a.s. , a podporilo ju Združenie kúpeľných miest ČR. Pri tohtoročnom 2. ročníku sa predstavia súbory z Čiech, Moravy a Slovenska. Spoločným zvoleným žánrom je komédia, ktorá je v kúpeľnom prostredí veľmi žiadaná a obľúbená. Informovala o tom kultúrna manažérka kúpeľov Milena Hrbáčová.

,,Novým prvkom tohto ročníka je rozšírenie programu o rozprávku pre deti, ktorá bude predchádzať trom večerným predstaveniam. Na \"Princeznú so zlatou hviezdou na čele\" sa môžu deti tešiť v utorok 10. 6. od 10 hod. V tomto klasickom rozprávkovom príbehu o láske princeznej Lady a princa Radovana a o zlobe kráľa Kazisveta sa predstaví viac ako tridsať hercov a tanečníkov v rozprávkových kostýmoch z divadla Tyjátr Otrokovice a tanečnej skupiny Anif,“ povedala M. Hrbáčová.

Vo štvrtok 12. 6. sa predstaví Divadelný súbor JK Tyl z Brodku u Přerova s bláznivou francúzskou komédiou \"Blbec na večeru\", ktorá je plná slovnej i situačnej komiky, gagov a prekvapujúcich rozuzlení, v ktorej platí, že kto inému jamu kope, sám do nej spadne.