Limpopo, Jižní Afrika
12. 3. 2014
Scientologičtí Dobrovolní duchovní se připojili k tisícům lidí v Limpopo dne 25. ledna k uctění odkazu Jeho Veličenstva krále Mampuru II.
Africká výprava dobré vůle scientologických Dobrovolných duchovních měla tu čest se připojit k tisícům lidí, kteří vzdávali hold památce a dědictví krále Mampuru II na výroční oslavě Dne krále Mampuru 25. ledna.
Mampuru II, jehož jednou Nelson Mandela popsal jako prvního národního bojovníka za svobodu, byl zavražděn v roce 1883 za vedení kampaně odporu proti koloniální nadvládě. Kruh se uzavírá o 130 let později; v dubnu 2013 se Nápravné zařízení v Pretorii, vězení, kde byl popraven, oficiálně přejmenovalo na Oblast řízení krále Mampuru.
Jihoafrický prezident Jacob Zuma popsal krále Mampuru II těmito slovy: „Naše historie boje je obohacena o příběhy o hrdinských tradičních vůdcích, kteří odmítli nechat se zastrašit koloniálními režimy. Bojovali se vším, co měli, aby ochránili svou půdu a lidi před systematickými represemi, které přetrvávají staletí, které zbavily původní obyvatele naší země veškeré lidské důstojnosti, slušnosti a lidských práv.“
Byla to táž tradice úcty k právům lidí v Jižní Africe, v níž vedoucí Dobrovolný duchovní země oslovil uznávané tradiční vůdce a více než 30 tisíc lidí se sešlo v Limpopo, aby oslavili Den krále Mampuru 2014. Za všechny scientologické Dobrovolné duchovní v Jižní Africe se zavázal pomoci splnit dědictví Mampuru II posk